joliegraham7876
joliegraham7876
04-06-2020
Mathematics
contestada
I have a question about this.
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-06-2020
I'm pretty sure it's rectangle
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
You buy 1.95 pounds of oranges and 1.65 pounds of apples. Oranges and apples sell for the same price per pound. The total cost, after using a 75¢-off coupon,
I used the ____ to measure the angles. a. vegetal b. tessellation c. compass d. polygon
Please help on these questions!
With negative numbers, how do we know when the negative sign indicates that it is a subtraction or it is a negative number? This is a question from Khan Academ
Consider the following system of equations. 2a + 3b = 23 3a – 2b = 2 What is the solution to the system? Enter the number in each box. a = b =
Lulu used these steps to solve the equation 8x−2=2(4x−2). Which choice describes the meaning of her result, −2=−4?A:the solution is -4B: No values of x make the
“If each grid line stands for 1 mile , how far is it from the harbor to the theater?” PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 STAR RATING
pls help me thank youu, it shouldn't take to long :)) just how do I do it I can't remember
At the turn of the twentieth century, why did workers want to strike? A. Workers wanted to control hiring practices. B. Many workers could not find enough jobs.
pls answer quickly and lots of details