willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
A right triangle ABC with height AB labeled 3 units and base BC labeled 5 units is shown. The area of the triangle above will equal one half of a rectangle that
If a marine plant grows deep underwater, how could it evolve to still obtain sunlight? What would the structure of the plant have to be in order for it to thriv
One month jenny rented 3 movies and 5 video games for a total of $40. The next month she rented 12 movies and 2 video games for a total of $43. Find the rental
Conner works 8 1/2 hours and earns $80.75. If Zoey makes an hourly rate that is proportional and earns $118.75, how many hours did she work? Plz show work:) A.
Pleeeeease help!!!!!!!! Dima asked her seventh-period class how many times they attended a summer camp since first grade. She put her data in the table and used
How do price changes effect equilibrium A:by serving as a tool for distributing goods and services B:by preventing inflation or deflation from affecting the s
Which trend do the data in the maps support ??
Evaluate ³√-8 please help.
Why would the president seek approval from the United Nations to take military action in a foreign country?
Given csc x/cot x =square root 2, find a numerical value of on trigonometric function of x