quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
a fashion photograph needs to hire a stylist to prepatmre her models Chris charge $150 for showing up,plus $78 per hour Carrie charges $151 plus $77 per hour
What was the main goal of the Flying Tigers?
When 1mol of a gas burns at constant pressure, it produces 2428 j of heat and does 6 kj of work?
Until the end of the twentieth century, international trade was mostly concentrated among the developed countries of the northern hemisphere. which country was
Read the narrative and determine the point of view: "As the teen walked along the beach with his mother, he knew he had to tell her the verifiable truth. He fi
how is this solved please help anyone
Simplifying Rational Expressions
With the capture of _____, all confederate supplies from and communication with the west were cut off. vicksburg chattanooga chickamauga mississippi
Determine the slope of the line shown.
What is the task of production and operations management?