kiera128
kiera128
02-11-2016
Mathematics
contestada
I need help with this
Respuesta :
40Gz
40Gz
02-11-2016
the top one is 4^4, then 4^3, then 4^2, Then 4^1, and 4*4*4=64, and 4*4=16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Gaspar writes the algebraic expression 5b +3.79. It represents the total cost, in dollars, of buying 5 bagels and a container of cream cheese. Identify any vari
1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
The monthly cost of water use is a linear function of the amount of water used (HCF). The cost for using 16 HCF of water is $39.04, and the cost for using 44 HC
Choose ALL correct answers (1, -3) (4, 1) (6, 3) (2, -2)
Solve the system of equations below by graphing. Type in the ordered pair (x,y) for your answer y=-2 x+y=5
1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
Angle ABC is taken by a dilation with centerpoint, P and scale factor of four to angle A’B’C’ the measure of angle, BCA is 75° what is the measure of angle B’C’
Plot the point on this function with an x-value of 6. What is the y-value of this point?
a service station on the interstate changes $2.29 per gallon of gasoline and $1.89 per quart for oil. What would be a recourable amount to pay for 10 gallons of
In how many ways can a person order one ice cream cone with 3 different flavors of ice cream if there are 14 flavors to choose from and it matters to the person