aql40
aql40
02-03-2021
Mathematics
contestada
How do I solve this question
Respuesta :
birdscantfly88oxxoyn
birdscantfly88oxxoyn
02-03-2021
2x-12=12
+12 +12
__________
2x=24
/2x /2x
Answer:12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
The mass of a large car is 1000 kg.How much force would be required to celebrate the car rate of m/s2
How did akbar the great strengthen Mughal empires
What is the weight of a 45 kg box?
Read the passage. I was scared to death of those inkblots. I knew he was going to ask me to find the pictures and I knew I wouldn’t be able to. . . . "All right
PLEASE HELP I GOING TO DIE IF I DONT GET AN ANSWER
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice
6.A truck drives to a rock quarry at a speed of 20 m/s. The truck takes on a load of rocks, which doubles its mass, and leaves at the same speed of 20 m/s. Comp
ldhrhrheh3h3yfhshshshwbebev
A badger is trying to cross the street. Its velocity vvv as a function of time ttt is given in the graph below where rightwards is the positive velocity directi
Don’t know how to do it