scarlettc2008
scarlettc2008
03-03-2021
Mathematics
contestada
Help I’ll give brainliest
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-03-2021
Answer:
13 books
Step-by-step explanation:
$24/3=8 cost for one book
$104/8=13
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
What's the square root of 98
using exactly four 4s and any operations write an expression to equal the number 3
this is for algebra 1 My two numbers add up to 12. Three times my first number plus twice my second number is 29. Which two numbers is she thinking of? Show yo
tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
How do you compare distances in words? ex: jack travels 2.45 miles to school. Wanda travels 2.31 miles to school. Compare the distance using words.
do u guys know the answer for 4/5b=16
900 is 1/10 of what?
0.632 in two other forms?
What is 3.82 rounded to the nearest whole number?
what is the imaginary line that circles the globe halfway between the North and South poles