*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β**β*ββ*β*ββ*β*ββ*β
Answer: 390$
Explanation:
Lets say each drives 9 miles per gallon, and each costs 6.50
540 / 9 = 60
60 x 6.5 = 390$
I hope this helped!
<!> Brainliest is appreciated! <!>
- Zack Slocum
*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β*ββ*β**β*ββ*β*ββ*β*ββ*β