Seudónimo
Seudónimo
02-05-2021
English
contestada
Answer the following questions
Respuesta :
daisy29847
daisy29847
02-05-2021
Explanation:
1. University
2.famous
3.looked at, hurt
4.taught
5.woman
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
What is 6.21 rounded to the nearest cubic unit
What aretwo different ways to use the disributive property to find the product of 127 and 32
what are the things to be done by a democracy for the welfare of its citizens? i'll give 15 points. pretty plz. fast x(
what does employ mean
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
Unlike the Aztec and the Maya, the Inca had ______________ . a. pack animals c. a written language b. a sound military d. the wheel
Two fractions equivalent to 28/32
Which of the following countries has the highest number of Fortune 100 companies? A. Japan B. France C. Germany D. United States
The Indian subcontinent was partitioned into _____. Bangladesh and Tibet Tibet and Pakistan Pakistan and India India and Bangladesh
Apples cost $0.95 per pound and bananas cost $1.10 per pound. Brian bought a total of 10 pounds of apples and bananas for $9.95. Write a system to represent th