BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Lysosomes can be compared to the recycling and garbage centers of a city. How can this comparison be justified? A; They break down their own membranes and diges
what is the solution to the equation? 16+x-11=18-5
Which of these statements is correct with respect to pH? A)The pH of a solution remains constant with increasing basicity. B) The pH of a solution decreases gra
Are the given lengths 24, 60, 66, sides of a right triangle?
Caliph (or khalifa) literally means religious lawyer. warrior. judge. successor. prophet.
Which type of compound subject almost always takes a plural verb? a. singular compound subjects with or b. singular compound subjects with nor c. plural comp
what is the solution to the equation? 16+x-11=18-5
If an Arctic polar bear is transferred to a zoo in tropical Singapore, it will not be able to survive. What could be the reason for this? a-tolerance only for c
The polis or city-state of ancient Greece was __________. A.an agricultural province controlled by a governor B.a colony established overseas C.an independent c
Which is most likely to happen to a population that becomes anatomically isolated from the rest of its species? a. The entire species will become extinct. b. Th