frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
Which Supreme Court decision denied the right of states to take tribal lands but was ignored by President Andrew Jackson?
What is the answer to 3/7+2/7
identify the initial amount a and the growth factor b in the exponential function. f(x)=620*7.8^x
the layer of fat that keeps animals warm is blubber?
Through any three points not on a line there is exactly one?
Which of the following is the best definition of probability
1) Identify the rhythm of the following lines. From Edgar Allan Poe's "The Raven": "Ah, distinctly I remember it was in the bleak December; And each separate dy
What is a rule to find the number of non overlapping triangles in a polygon
number bonds subtract ten
How did Clinton's presidency end? A. Clinton was impeached and removed from office. B. Clinton left office after his first term. C. Clinton resigned before impe