amato629
amato629
02-01-2017
Mathematics
contestada
the product of 7/8 × 1 3/4
Respuesta :
papabravo02
papabravo02
02-01-2017
It is 91/32 or 2 27/32 or 2.84375
Answer Link
armeli
armeli
02-01-2017
I believe it's 91/32
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Part A: Write an algebraic expression for 6 more than 7 times a number. (5 points) Part B: Write a verbal expression for 3(n + 8). (5 points)
Perimeter protection, area/space protection, and object/spot protection are categories of?
4 pounds of oranges cost $12. what is the unit price per pound ? $ 1 per 3 pounds $ 3 per 1 pound $6 per 2 pounds $12 per 4 pounds
50 POINTS! HELP :D!!! Carbohydrates are associated with several organelles in eukaryotic cells, particularly the Cell Wall, Cell Membrane, Chloroplast, Vacuole,
What are some transitions words or phrases that could be in this sentence? After Pluto captured Proserpina, he brought her back to the stream to force her to dr
Natalia y Carmen no 1 of 1 muy bien al béisbol. (jugar)
A company reviewed their safety program and made improvements to seven different processes that had high injury records. after training their employees on the n
(1 point) Find y as a function of x if y" - 12y" + 32y' = 0, y(0) = 5, y'(0) = 2, y" (0) = 1. 0 y(x) =
Perimeter protection, area/space protection, and object/spot protection are categories of?
Colgate's development of axion paste for washing dishes for its latin american market and its later deployment in some european countries is an example of:_____