Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Alex has 70% of her weekly paycheck automatically deposited into a savings account. this week %35. Alex wants to know the total amount of her paycheck this week
A machine that fills beverage cans is supposed to put 12 ounces of beverage in each can. Following are the amounts measured in a simple random sample of eight c
Jane is inserting a graph in her presentation. Put the steps in the order that Jane should perform them. Select the type of chart or graph to insert. Resize the
The following accounts and their balances appear in the ledger of Goodale Properties Inc. on June 30 of the current year: Common Stock, $15 par $219,000 Paid-In
Find the total surface area. Thanks for the help!
Will give out brainliest for the CORRECT answer! What equation could be used to identify the measure of angle x? supplement of 165 Question 1 options: 162 - x
When potassium iodide dissolves in water, the beaker becomes warm. Which statement best describes this process? A) The ΔHsolvation is exothermic and the overa
Not sure how to do this
Hola Familia, Mañana voy al zoológico. Espero ver muchos animales allí. El primer animal que quiero ver es un oso negro muy grande. Y después quiero ver un
Analysing the Development of Centr u In the third section, how does the author support the central idea? CENTRAL IDEA: in the United States, the right to a fair