cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Identify the type of transformation in the following graphic and describe the change.
What is the central claim of this passage? People rejected sugar because it caused harm to the people who harvested it. The joys of sugar were the result of t
find the radius of a circle with an area of 89 sqaure feet.
The amount of matter that makes up an object is the object's (2 points) A) weight B) mass C) density D) force
Businesses and industries in the 1920most closely followed the buying demand of
assembly of proteins in a cell takes place ?
Water is known as the universal ____________because it dissolves so many different substances.
Which of the following is a point slope equation of a line that passed through the points (10,5) and (4-7)
Which would the FCC most likely penalize for violating a regulation?
When you purchase an item with a credit card, you might not ever have to pay for it.