joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
was the area and the circumference of a circle with the radius of 5 cm and the value of 3.14 and the answer would do not round answer
please help! i can’t seem to find a answer to the this question.
what is 1/20 as a decimal (reduced)
HELP ME OUT PLS!!!!!! A polygon is translated according to the rule (x,y) - (x – 3, y) to create a new polygon. Which statement is true?
Juan conducted a survey of 550 employees of a company about their favorite pastime. Of these, 169 employees chose playing games, 233 employees chose swimming. C
There are hundreds of different restriction enzymes that each cut ______ at a different palindrome sequence.
hello, can you please check if this is correct?
eight more than three times a number is equal to the sum of the number and 10. find the number
Over the weekend, Cedrick drove 45 1/4 miles. He used 2 1/2 gallons of gasoline. What is the unit rate for miles per gallon?
Which battle of the civil war forced a confederate retreat from maryland in september of 1862 and resulted in the highest number of casualties for a single day