jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
what is the value of x in 3x<18
Gina is driving her car down the street. She has a teddy bear sitting on the back seat. A dog runs in front of Gina's car, so she quickly applies the brakes. Th
what is the percentage of water in hydrated calcium chloride
A toy manufacturer uses 1,000 plastic wheels to make 250 toy trucks. If they use 3,584 plastic wheels in an 8 hour shift, how many toy trucks are made per hour
Which law states that the volume and absolute temperature of a fixed quantity of gas are directly proportional under constant pressure conditions?
Read the quote below: “‘Nobody listens any more. I can't talk to the walls because they're yelling at me. I can't talk to my wife; she listens to the walls. I j
On Main Street in Smalltown, USA, there are two banks that operate across the street from each other on the same block. Both banks are being audited, but have d
what is the quotient when x^3 -5x^2 + 3x -8 is divided by x-3 ?
which describes the greenhouse effect? A. an artificial process B. dangerous C. natural D. new
Which of these refers specifically to a stiffening of the arteries, which in turn restricts blood flow? A) AIDS B) cardiotitus C) veinosclerosis D) arteriosc