mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Mexico resented the annexation of Texas. a. True b. False
1 and 5/6 + 2 and 2/11
Of the students in your class, 12% are left-handed. What fraction of the students are left-handed? Are there more right-handed or left-handed students? Explain.
what part of advertising play in populating the Great Plains
arif and keisha go to a restaurant fot dinner. their meals total $13.75 and the tax is 5% Question: Arif and keisha want to leave a 15% tip based on the bill an
Larisa buys 5 hats for $9.99 each. how much does she spend
Which statement best characterizes animism? A. It's a religion that maintains the futility of human existence. B. It's the basis of social status within a tri
Which of the following is a program used to prevent computer viruses from infecting a computer? a. McAfee b. Mozilla Firefox c. Safari d. Windows Defender
what is the distributive property for 8 x 71?
In the Movie 'hating Alison Ashley' what issues do they deal with? A-friendship and young people B-acceptance C-understanding and friendship D-friendship and