liaabhabie
liaabhabie
03-10-2017
SAT
contestada
Can someone help me please
Respuesta :
martalopez767
martalopez767
03-10-2017
it would make sense to buy it in pounds because there are 454 grams in a pound and if your serving 500 people with a cupcake that holds 20 grams than that would take 10,000 grams so u would need about 23 pounds of sugar to make 500 cupcake
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
How did the artist of this initial letter show life in the past? A. He showed the electronics people used. B. He showed how people worshipped. C. He showed the
Rachel runs 4 miles in 23 minutes. How many miles does she run per minute?
Homework: Ch 5.2 Practice A - MyLab Score: 0 of 1 pt 1 of 3 (0 complete) 5.2.13 Assume a member is selected at random from the population represented by the gra
_____means to check for errors and remove them
Create a class BankAccount with 2 variables, a int balance, and a string name. Then create an instance of the BankAccount Class, change its name and balance, an
Read the passage. Which sentence uses an emotional appeal?
Jazz and Pam went to Six Flags over Texas. They had fun riding the rides at the amusement park. Their favorite ride was the Road Runner Express roller coaster.
Graphs of the functions f and g are shown in the xy-plane. For which of the following values of x does f(x) + g(x) = 0?
in which direction would you travel to get from the capital of Australia to the capital of New Zealand.
Suppose a group of competitive producers can produce two different goods (shovels and hammers) with basically the same resources. Most are currently producing m