Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Emma and jamie used base-ten blocks to show that 40 is one-tenth of 400
Find the slope of the line described by each equation: 8x+2y=96
what movement is evident in pompeii?
how many ten thousands are in 9,000 tens
The value of the underlines digit in (3) 326,619 is 3 hundred thousand true or false
A pitcher on a baseball team has pitched 98 2/3 innings. What is the number of innings written as a decimal?
What kind of sentence is Merlin carried the baby to safety
how do you write 35.2 in word form?
20-4(4-3x)-7x=16-2(7-4x)
Simplify by combining like terms ... i need help sadly ... 1) 5a-a 2) 5 divide 10s - 8s 3) 2a + 3b + 4a